KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666079
*
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 19:18:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 08:53:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 08:53:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och mÃ¥lare född 1907, död 1972.Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52